ansel
07 بهمن 1401 - 17:11

آمریکا معاون نخست وزیر روسیه را تحریم کرد

آمریکا فهرست تحریم‌های گسترده‌ای را منتشر کرده که مقامات و بازرگانان روسیه از جمله معاون نخست وزیر این کشور را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آمریکا فهرست تحریم‌های گسترده‌ای را منتشر کرده که مقامات و بازرگانان روسیه از جمله معاون نخست وزیر این کشور را هدف قرار داده است.

دنیس مانتوروف، معاون نخست وزیر و وزیر بازرگانی روسیه روز پنجشنبه به همراه رستم مینیخانوف، رئیس جمهور تاتارستان و خانواده اش و همچنین سرگئی آدونیف، میلیاردر فعال در حوزه مخابرات، به این فهرست اضافه شدند.

بر اساس این گزارش، فهرست شرکت‌های تحریمی ایالات متحده همچنین شامل تعدادی از سازه‌های تجاری مرتبط با ولادیمیر پوتانین، میلیاردر روسی، که سهامدار عمده شرکت تولیدکننده نیکل در جهان یعنی شرکت نوریلسک نیکل است، نیز می‌باشد. وی در ماه دسامبر در لیست تحریم آمریکا قرار گرفت.

از دیگر شرکت های اضافه شده به این لیست می توان به هولدینگ وایتلیو Whiteleave Holdings، اینتروس اینوست Interros Invest و اینتروس کپیتال Interros Capital اشاره کرد. سرگئی باتخین، عضو هیئت مدیره نوریلسک نیکل نیز در لیست تحریم آمریکا قرار گرفته است.

واشنگتن آخرین بار تحریم های ضد روسی خود را در ماه دسامبر، زمانی که صنعت کشتیرانی و مؤسسات علمی این کشور هدف قرار گرفتند، گسترش داده بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1001177