ansel
09 دی 1401 - 14:00

آمریکایی‌ها نگران استقلال و اقتدار ایران هستند/جنگ ترکیبی حاصل دسیسه چینی دشمن بود

رییس دفتر عقیدتی، سیاسی. ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آمریکا از این نگران است که چرا ایران تحت سلطه او نیست، از این رو جنگ ترکیبی به راه انداخت تا به هدف خود که تجزیه طلبی و براندازی است دست پیدا کند، اما این فرامین مقام معظم رهبری و نقش آفرینی مردم بود که همواره دشمن را ناامید ساخت.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی شاهرودی، رییس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح، در گرامیداشت سالروز ۹ دی که در مصلی کرج برگزار شد، گفت: سالروز حماسه ۹ دی بیانگر یکی از حماسه‌های بزرگ ملت ایران در جهت دفاع از نظام و انقلاب و شجره طیبه ولایت فقیه بود.

وی ضمن مروری بر ۴۳ سال گذشته و اقدامات شکوهمند انقلاب در عرصه‌های مختلف، افزود: مرور دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن نشان می‌دهد که دو جبهه در مقابل هم قرار دارند که یکی حق و دیگری باطل است.

حجت‌الاسلام سعیدی با اشاره به سیره و زندگی ائمه اطهار و پیامبران الهی که همواره افرادی با آن‌ها به دشمنی پرداخته‌اند، اضافه کرد: از ابتدای خلقت انسان، این دو جبهه وجود داشته است، هابیل سنبل ذات الهی و قابیل سنبل ذات شیطانی در میان مردم و جامعه است، این دو جبهه در امتداد هم قرار داشته و تا به امروز ادامه دارد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا ادامه داد: رهبر کبیر انقلاب و ولایت فقیه امروز در جبهه حق ایستاده‌اند و افرادی که به مقابله و تهاجم با آن‌ها می‌پردازند در جبهه باطل هستند.

وی با بیان اینکه باید بدانیم هیچ خط و مرز وسطی وجود ندارد، یادآور شد: این افرادی به دنبال راه فرار هستند؛ هیچ‌وقت ممکن نیست که میان حق و باطل خط وسطی وجود داشته باشد.

امروز با پیچیده‌ترین فتنه دشمن در طول تاریخ انقلاب مواجهیم 

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به فتنه‌ها و هجمه‌های که دشمن از ابتدای انقلاب تا به امروز علیه مردم و حکومت ایران به کار گرفته است، اظهار کرد: امروز با پیچیده ترین فتنه‌ها سر و کار داریم، جنگ ترکیبی که امنیت، اقتدار، مسائل محرمانه و فرهنگی و اقتصادی کشور را با هم نشانه گرفته است‌. 

این مقام مسؤول با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال براندازی است، ادامه داد: این تحلیل بنده نیست بلکه اطلاعاتی که از مرکز نیروهای آمریکا درز کرده بیانگر این موضوع است؛ آمریکا نگران است چرا که ایران تحت سلطه آن‌ها نیست و از این رو اقدامات خود را آغاز کردند و از وضعیت معشیتی مردم سواستفاده کردند تا برخی که به شرایط اقتصادی اعتراض دارند را با خود همراه کنند.

سعیدی تصریح کرد: دومین هدف دشمن تجزیه است؛ این هدف در شهرها و استان‌های مرزی بسیار واضح پیگیری شد.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه ایران امروز مقتدر و مصمم در مسیر پیشرفت است، اظهار کرد: مسئله غنی سازی، قدرت دفاعی اعم از پهبادها و موشک‌ها و... از جمله مواردی قلمداد می‌شود، که آمریکا و غرب را در مقابل ایران نگران کرده است. 

وی با اشاره به حمایت دولت از شرق برخلاف دولت گذشته که به شرق پشت کرده بود و در انتظار حمایت غرب نشسته بود، یادآور شد: همین اقدامات بود که جریان سازی علیه کشور اتفاق افتاد، که مثلا چین ایران را خریده است! در حالی که تنها اقدام‌صورت گرفته سرمایه‌گذاری چین در ایران بود و خبری از تهدید تمامیت ارزی نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه شخص مقام معظم رهبری و فرامین ایشان در خاموش کردن فتنه‌ها بسیار تأثیر گذار بوده است، بیان کرد: نقش آفرینی مردم نیز علت دیگری است که دشمن را در این جنگ ترکیبی ناامید کردند؛ آن‌ها می‌خواستند در ایران سوریه سازی راه بیاندازند اما مردم مخالف صد در صد این‌ها هستند، همچنین طبق نظرسنجی‌ها مردم هیچ علاقه ای به این ندارند که کشورهای خارجی در مسائل داخلی دخالت کنند؛ از طرفی اغتشاشات و ناامنی موضوعی است که ملت ایران را ناراضی می‌کند.

سعیدی با تاکید بر اینکه مردم دین را دوست دارند، اضافه کرد: بزرگترین معجزه‌ای که انقلاب محقق کرد، وصیتنامه سیاسی پیامبر اکرم صلوات الله علیه بود؛ نظام دینی مثلثی است که سه ضلع به نام رهبری، شریعت و قرآن دارد.

وی‌ با اشاره به اینکه آمریکا با اسلام دیگر کشورها کاری ندارد، آمریکا تنها با این نوع نگرش جمهوری اسلامی و ائمه اطهار و روحیه اقتدار ما کار دارد، اضافه کرد: واقعیت‌ها باید دیده شود، ما می‌خواهیم مستقل باشیم، امروز ۴۳ سال است به وصیتنامه پیامبر(ص) در جمهوری اسلامی ایران اجرایی شده است.

این‌مقام مسؤول در ادامه یادآور شد: امروز مردم ایران سه راه بیشتر ندارد، ابتدا جنگ ما آمریکا است که مصلحت نیست و ما وارد این جبهه نخواهیم سد، از طرفی آمریکایی‌ها نای جنگیدن ندارند. افزایش قیمت نفت، شرایط منطقه و وضعیت موجود نشان می‌دهد که شرایط جنگ نیست.

وی افزود: یک راه دیگری داریم که باید تسلیم شویم، ملت ایران باید در مقابل آمریکا قد خم کند! در حالی که همه می‌دانیم ملت ایران هرگز دست از آرمان‌های خود بر نخواهد داشت.

سعیدی در پایان تصریح کرد: راه آخری که مقابل ما قرار گرفته است طبق بیانات مقام معظم رهبری مقاومت در برابر دشمن است، مردم ما در تمام این سال‌ها استقامت کرده است و قطعا به نتیجه خواهیم رسید چرا که به فرمان الهی آینده در اختیار جبهه حق خواهد بود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 943657