ansel
14 مرداد 1401 - 15:13

مردم راه خود را از خواص بی‌بصیرت جدا کردند/ ملت ایران پشتیبانی قوی برای نظام اسلامی هستند

ساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری با بیان اینکه مردم راه خود را از برخی خواص بی‌بصیرت در داخل کشور جدا کرده‌اند، گفت: ملت ایران اسلامی با بینش و بصیرت باز سیاسی، همواره پشتیبانی قوی برای نظام اسلامی هستند و در برای توطئه‌های سازمان یافته دشمنان مقابله و ایستادگی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لایینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ساری افزود: مردم ایران اسلامی با حضور در عرصه‌های مختلف انقلاب و با تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب، ثابت کردند که یاور همیشگی نظام اسلامی هستند و به بیگانگان اجازه دخالت در امور جاری کشور را نمی‌دهند.

وی بی بصیرتی به ویژه بی‌بصیرتی برخی خواص را منشاء بروز بسیاری از مشکلات امت اسلامی از صدر اسلام تاکنون دانست و اظهار داشت: برخی خواصی که تا دیروز انقلابی بودند، با انحراف از مسیر درست و نورانی نظام اسلامی، اکنون سر سفره بیگانگان نشسته‌اند و در فضای مجازی بر علیه انقلاب اسلامی تبلیغ می‌کنند.

وی با بیان اینکه پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) برخی خواص به وظیفه خود عمل نکردند و با سوء استفاده از افکار عمومی و بی خبری جامعه با دشمنان همراه شدند و این خود سرآغازی برای واقعه عاشورا بود، گفت: بی‌بصیرتی برخی خواص باعث واقعه عاشورا شد و مردم آن زمان با فاصله گرفتن از آموزه‌های پیامبر اکرم (ص) با دستان خود امام حسین (ع) را به شهادت رساندند.

امام جمعه ساری با بیان اینکه بیشتر مردم در ایران اسلامی از بصیرت بالایی برخوردارند و توطئه‌های برخی خواص در برابر موج عظیم ملت محکوم به شکست است و راه به جایی نخواهند برد، گفت: ملت ایران اسلامی بارها ثابت کرده‌اند که همانند شهدا یار و یاور انقلاب اسلامی هستند و در برابر توطئه‌های بدخواهان این نظام الهی مقابله و ایستادگی می کنند.

وی با اشاره به بروز خسارت‌های ناشی از سیلاب اخیر به تاسیسات زیربنایی مازندران، گفت که سیلاب اخیر بیش از 6 هزار میلیارد تومان به تاسیسات زیربنایی استان از جمله راه، آب و برق خسارت زد و تدام خدمت رسانی به سیلزدگان باید اولویت کاری مسوولان باشد.

حضور میدانی استاندار در مناطق سیل‌زده مازندران در رفع مشکل مردم اثرگذار بود

حضور میدانی استاندار در مناطق سیل‌زده مازندران در رفع مشکل مردم اثرگذار بودحجت الاسلام لایینی با اشاره به حضور استاندار مازندران در نخستین ساعت وقوع سیلاب در غرب مازندران افزود: استاندار انقلاب مازندران با حضور میدانی در مناطق سیلزده دستوراتی را برای رفع مشکلات مردم و تداوم خدمت رسانی به مناطق سیلزده صادر کرد که در نوع خود بسیار اثرگذار بوده است.

وی خطاب به برخی مسوولان با بیان اینکه اگر مسوولی بخواهد کم کاری و با ترک فعل برای مردم ایجاد زحمت کند، بداند که همدست با یزد و شمر است و مسوولانی هم که به وظایف خود درست عمل می کنند در راستای آموزه‌های امام حسین(ع) گام بر می‌دارند.

وی ادامه داد: مسوولانی که بی تعهد هستند و از مقام و قدرت خود سوء استفاده می‌کنند بدانند که آه این ملت و خانواده‌های شهدا آن‌ها را گرفتار خواهد کرد.

وی از برپایی آیین وداع با سه شهید خان طومان در محل بوستان ولایت ساری طی امشب خبرداد و گفت که مردم با حضور معنوی در این آیین بار دیگر با آرمان‌های والای نظام و رهبر معظم انقلاب و شهدا تجدید عهد و پیمان خواهند بست.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536606