ansel
11 دی 1401 - 18:48

پیش‌بینی افزایش قیمت بنزین در آمریکا‌

مؤسسه گس‌بادی می‌گوید که در سال 2023 میلادی به احتمال زیاد در برخی ایالت‌های آمریکا قیمت هر گالن بنزین (3.7 لیتر) به 7 دلار خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، مؤسسه گس‌بادی می‌گوید: با  توجه به وجود اختلال در پالایش فرآورده‌های نفتی در آمریکا از یکسو و افزایش تقاضا در چین پیش‌بینی می‌شود قیمت بنزین در آمریکا در سال 2023 افزایش یابد.

پاتریک دهان، مدیر بخش نفتی این مؤسسه، می‌گوید: سال 2023 سال راحتی برای رانندگان آمریکایی نخواهد بود چرا که بنزین در این کشور گران خواهد شد.

پاتریک دهان افزود: در روز جمعه گذشته متوسط قیمت بنزین در آمریکا 3.18 دلار در هر گالن بوده است اما پیش‌بینی می‌شود تا ماه می سال 2023 به 4 دلار در هر گالن برسد.

وی افزود: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قیمت بنزین در برخی شهرهای ساحل غربی آمریکا نظیر سانفرانسیسکو و لس آنجلس در تابستان آینده به 7 دلار در هر گالن برسد. با توجه به آنکه هر گالن بنزین معادل 3.7 لیتر است قیمت مذکور برابر با 1.9 دلار به ازای هر لیتر ‌خواهد بود.

در ماه ژوئن سال 2022 قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین حد سالانه خود رسیده و از 5 دلار در هر گالن عبور کرد. دلیل آن هم اختلال پیش‌ آمده ناشی از بحران انرژی در اروپا به خاطر درگیری نظامی روسیه با اوکراین بود. پس از آنکه دولت آمریکا تصمیم گرفت برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت بنزین و بالا رفتن تورم ذخایر نفتی استراتژیک این کشور را راهی بازار کند قیمت بنزین در این کشور پایین آمد. 

پاتریک دهان اما معتقد است روند افزایش قیمت بنزین در آمریکا شروع شده و دلیل آن هم سرمای شدید هوا در بسیاری از نقاط آمریکا است که موجب شده پالایشگاه‌ها مجبور شوند تولید بنزین و گازوئیل را کم کنند.

متوسط قیمت بنزین در آمریکا در سال 2022 معادل 3.95 دلار در هر گالن بود که بالاترین نرخ ثبت شده در این کشور به شمار می‌رود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 948387